Відділення соціальної допомоги вдома
Відділення соціальної допомоги вдома є структурним підрозділом Центру надання соціальних послуг Щербанівської сільської ради Полтавського району, Полтавської області.
Відділення забезпечує надання соціальних послуг для людей похилого віку, осіб з інвалідністю Щербанівської, Коломацької та Мачухівської територіальних громад.
Соціальні послуги надаються відповідно до Державних стандартів, а саме:
- особам похилого віку
- особам з інвалідністю (які досягли 18-річного віку), що частково втратили здатність до самообслуговування
- хворим ( з числа осіб працездатного віку на період встановлення їм групи інвалідності, але не більше як чотири місяці)
Основні заходи, що складають зміст соціальної послуги догляду вдома, передбачають:
1. Ведення домашнього господарства – закупівля та доставка продуктів харчування, ліків, промислових товарів; приготування (допомога в приготуванні) їжі; прибирання (допомога в прибиранні) житла; прання, прасування,піднесення вугілля, дров, розчистка снігу, доставка води з колонки, допомога при консервації овочів та фруктів, дрібний ремонт одягу, взуття та інше.
2. Допомога в самообслуговуванні – навчання навичкам вмивання, обтирання, вдягання, роздягання, зміна постільної білизни, користування туалетом та інше.
3. Допомога в організації взаємодії з іншими фахівцями та службами - виклики лікаря, житлово-комунальних, транспортних служб (соціальне таксі), відвідування хворих у закладах охорони здоров’я, допомога в оформленні субсидій, здійснення платежів отримання безоплатної правової допомоги (за потреби)
4. Допомога в обробітку присадибної ділянки – для сільської місцевості визначається окремо для кожного конкретного випадку, але не більше ніж 0,02 гектара.
5. допомога у забезпеченні технічними та іншими засобами реабілітації - навчання навичками користування засобами реабілітації.
Соціальні послуги відділення надаються:
1. За рахунок бюджетних коштів:
- особам з інвалідністю І групи;
- особам, середньомісячний сукупний дохід яких становить менше двох прожиткових мінімумів для відповідної категорії осіб.
2. З установленням диференційованої плати, залежно від доходу отримувача соціальних послуг:
- отримувачам соціальних послуг, середньомісячний сукупний дохід яких перевищує два прожиткові мінімуми, але не перевищує чотири прожиткові мінімуми для відповідної категорії осіб.
3. За рахунок отримувача соціальних послуг або третіх осіб:
- отримувачам соціальних послуг, середньомісячний сукупний дохід яких перевищує чотири прожиткові мінімуми для відповідної категорії осіб;
- понад обсяги, визначені державним стандартом соціальних послуг.
Документи, потрібні для отримання послуги:
- заява про надання соціальних послуг громадян;
- медичний висновок про нездатність до самообслуговування;
- інформаційна довідка про відсутність (наявність) договору довічного утримання;
- копія довідки про встановлення групи інвалідності (за наявності);
- довідка про склад сім’ї;
- копія пенсійного посвідчення;
- копія паспорта, ідентифікаційного номеру;
- довідка про доходи, земельний пай;
- згода на обробку та збір персональних даних.