Відділення соціальної допомоги вдома

Відділення соціальної допомоги вдома є структурним підрозділом Центру надання соціальних послуг Щербанівської сільської ради Полтавського району, Полтавської області.

Відділення забезпечує надання соціальних послуг  для людей похилого віку, осіб з інвалідністю  Щербанівської, Коломацької та Мачухівської територіальних громад.

Соціальні послуги надаються відповідно до Державних  стандартів, а саме:

• особам похилого віку
  • особам з інвалідністю (які досягли 18-річного віку), що частково  втратили здатність до самообслуговування
  • хворим ( з числа осіб працездатного віку на період встановлення їм групи інвалідності, але не більше як чотири місяці)

Основні заходи, що складають зміст соціальної послуги догляду вдома, передбачають:

1. Ведення домашнього господарства – закупівля та доставка продуктів харчування, ліків, промислових товарів; приготування (допомога в приготуванні) їжі; прибирання (допомога в прибиранні) житла; прання, прасування,піднесення вугілля, дров, розчистка снігу, доставка води з колонки, допомога при консервації овочів та фруктів, дрібний ремонт одягу, взуття та інше.

2. Допомога в самообслуговуванні – навчання навичкам вмивання, обтирання, вдягання, роздягання, зміна постільної білизни, користування туалетом та інше.

3. Допомога в організації взаємодії з іншими фахівцями та службами -  виклики лікаря,  житлово-комунальних, транспортних служб (соціальне таксі), відвідування хворих у закладах охорони здоров’я, допомога в оформленні субсидій, здійснення платежів отримання безоплатної правової допомоги (за потреби)

4. Допомога в обробітку присадибної ділянки – для сільської місцевості визначається окремо для кожного конкретного випадку, але не більше ніж 0,02 гектара.

5. допомога у забезпеченні технічними та іншими засобами реабілітації -  навчання  навичками користування засобами реабілітації.

Соціальні послуги відділення надаються:

1.    За рахунок бюджетних коштів:
-    особам з інвалідністю І групи;
-    особам, середньомісячний сукупний дохід яких становить менше  двох прожиткових мінімумів для відповідної категорії осіб.
2.    З установленням диференційованої плати, залежно від доходу отримувача соціальних послуг:
-    отримувачам соціальних послуг, середньомісячний сукупний дохід яких перевищує два прожиткові мінімуми, але не перевищує чотири прожиткові мінімуми для відповідної категорії осіб.
3.    За рахунок отримувача соціальних послуг або третіх осіб:
-    отримувачам соціальних послуг, середньомісячний сукупний дохід яких перевищує чотири прожиткові мінімуми для відповідної категорії осіб;
-    понад обсяги, визначені державним стандартом соціальних послуг.

Документи, потрібні для отримання послуги:
-  заява про надання соціальних послуг громадян;
-  медичний висновок про нездатність до самообслуговування;
- інформаційна довідка про відсутність (наявність) договору довічного утримання;
-  копія довідки про встановлення групи інвалідності (за наявності);
-  довідка про склад сім’ї;
-  копія пенсійного посвідчення;
-  копія паспорта, ідентифікаційного номеру;
-  довідка про доходи, земельний пай;
-  згода на обробку та збір персональних даних.