Пам'ятка "Правила поведінки на воді" для жителів Полтавської області

Дата: 15.06.2022 12:18

На Полтавщині суворо заборонено використання будь-яких плавзасобів, окрім тих, на яких тренуються у межах своїх баз місцеві спортсмени. Така заборона продиктована виключно вимогами громадської безпеки. Адже більшість гідротехнічних споруд на водних об’єктах області мають стратегічне значення й наразі є замінованими. Тож будь-яке проходження повз них може спровокувати детонацію та вибух.

Крім того, можливість сплавлятися по річках – це додаткова небезпека для жителів області з боку ворожих диверсійно-розвідувальних груп. Нагадуємо про те, що до порушників згаданих обмежень застосовуватимуть штрафні санкції, а їхні плавзасоби конфісковуватимуть. Тож мешканцям у Полтавській області заборонено кататися на човнах і катамаранах, але можна плавати на надувних матрацах.

Щоб не трапилось біди, навіть той, хто вміє добре плавати, повинен постійно бути обережним, уважним, дисциплінованим, і суворо дотримуватись правил безпечної поведінки на воді. До них належить заборона:

– купатися поодинці біля крутих, стрімчастих і зарослих густою рослинністю берегів;

– пірнати з містків, дамб, причалів, дерев, високих берегів;

– запливати за буйки;

– гратися у воді (тягнути когось за ноги під воду, робити захвати шиї, тощо);

– заходити у воду у нетверезому стані.

Також нагадуємо, що:

• купатися краще вранці або ввечері, коли сонце гріє, але немає небезпеки перегрівання;
  • плавати у воді можна не більше 20 хвилин, причому цей час слід збільшувати поступово, починаючи з 3-5 хвилин;
  • не можна пірнати у воду після тривалого перебування на сонці. При різкому охолодженні у  воді настає рефлекторне скорочення  м'язів, що спричиняє припинення дихання;
  • якщо немає поблизу обладнаного пляжу, треба вибрати безпечне для купання місце з поступовим ухилом та твердим і чистим дном;
  • у воду заходьте обережно, ніколи не пірнайте в незнайомих місцях.