Інформаційна картка соціальної послуги: догляд вдома

Дата: 24.06.2021 10:56

Назва послуги: догляд вдома

Зміст послуги: комплекс заходів, що здійснюються за місцем проживання (вдома) отримувача соціальної послуги протягом робочого дня суб’єкта, що надає соціальну послугу догляду вдома, який спрямований на створення умов забезпечення життєдіяльності осіб, які частково або повністю втратили/ не набули здатності до самообслуговування, а саме: допомога у веденні домашнього господарства - закупівля та доставка продуктів харчування, ліків та інших товарів, приготування їжі, годування, прибирання житла, прання, дрібний ремонт одягу; допомога у самообслуговуванні - допомога у вмиванні, обтиранні, обмиванні, вдяганні, роздяганні, зміні натільної та постільної білизни, у користуванні туалетом тощо; допомога при пересуванні по квартирі; допомога в організації взаємодії з іншими фахівцями та службами - виклик лікаря, житлово-комунальних служб, транспортних служб (соціальне таксі), відвідування хворих у закладах охорони здоров’я, допомога в оформленні субсидій, здійснення платежів, отримання безоплатної правової допомоги ( за потреби) ; обробіток присадибних ділянок (не більше ніж 0,02 гектара); допомога у забезпеченні технічними засобами реабілітації, навчання навичкам користування ними; психологічна підтримка (бесіди, спілкування, мотивація до активності).

Форма надання: денна (за місцем проживання отримувача соціальної послуги протягом робочого дня)

Термін надання соціальної послуги: послуга може надаватись постійно ( ІІІ група рухової активності – 2 рази на тиждень, ІV група рухової активності - 3 рази на тиждень, V група рухової активності - 5 разів на тиждень), періодично (2 рази на місяць), тимчасово (визначений у договорі період).

Соціальні групи:  особи похилого віку, особи з інвалідністю, (які досягли 18-річного віку), що частково втратили здатність до самообслуговування, хворим (з числа осіб працездатного віку на період встановлення їм групи інвалідності, але не більше як чотири місяці).

Умови надання соціальної послуги:
1.    За рахунок бюджетних коштів:
-    особам з інвалідністю І групи;
-    особам, середньомісячний сукупний дохід яких становить менше  двох прожиткових мінімумів для відповідної категорії осіб.
2.    З установленням диференційованої плати, залежно від доходу отримувача соціальних послуг:
-    отримувачам соціальних послуг, середньомісячний сукупний дохід яких перевищує два прожиткові мінімуми, але не перевищує чотири прожиткові мінімуми для відповідної категорії осіб.
3.    За рахунок отримувача соціальних послуг або третіх осіб:
-    отримувачам соціальних послуг, середньомісячний сукупний дохід яких перевищує чотири прожиткові мінімуми для відповідної категорії осіб;
-    понад обсяги, визначені державним стандартом соціальних послуг.

Документи, потрібні для отримання послуги:
-  заява про надання соціальних послуг громадян;
-  медичний висновок про нездатність до самообслуговування;
- інформаційна довідка про відсутність (наявність) договору довічного утримання;
-  копія довідки про встановлення групи інвалідності (за наявності);
-  довідка про склад сім’ї;
-  копія пенсійного посвідчення;
-  копія паспорта, ідентифікаційного номеру;
-  довідка про доходи, земельний пай;
-  згода на обробку та збір персональних даних.

Правові підстави для надання соціальної послуги: закон України «Про соціальні послуги» від 17.01.2019р., наказ Міністерства соціальної політики України від 13.11.2013 р. № 760 «Про затвердження Державного стандарту догляду вдома», постанова Кабінету Міністрів України «Деякі питання діяльності центрів надання соціальних послуг від 03.03.2020 № 177, постанова Кабінету Міністрів України «Про організацію надання соціальних послуг» № 587 від 01.06.2020р., Положення про Центр надання соціальних послуг Щербанівської сільської ради Полтавського району Полтавської області та Положення про відділення соціальної допомоги вдома.

Підстави для відмови в наданні послуги:
-  необхідність цілодобового стороннього догляду громадян;
- поліпшення стану здоров’я, виходу із складних життєвих обставин, в результаті чого громадянин втрачає потребу в соціальному обслуговуванні;
- виявлення у громадянина, якого безоплатно обслуговує центр, працездатних рідних, або осіб, які відповідно до законодавства повинні забезпечити йому догляд і допомогу, або осіб, з якими укладено договір довічного утримання;
- направлення громадянина до будинку інтернату для громадян похилого віку та інших закладів постійного проживання;
-зміна місця проживання/перебування (за межами адміністративно-територіальної одиниці, на яку поширюються повноваження територіального центру);
- грубого, принизливого ставлення громадянина до соціальних робітників та інших працівників територіального центру;
- порушення громадського порядку (сварки, бійки, тощо), систематичне перебування у стані алкогольного, наркотичного сп’яніння;
- виявлення медичних протипоказань для соціального обслуговування;
- відмова отримувача соціальних послуг від отримання послуг;
- у разі смерті отримувача соціальних послуг.