Інформаційна картка соціальної послуги: паліативний догляд

Дата: 24.06.2021 10:52

Назва послуги: паліативний догляд
Зміст послуги:  допомога у самообслуговуванні (дотримання особистої гігієни, допомога у вирішенні питань отримання знеболювання (наркотичних речовин), спостереження за станом здоров'я; сприяння наданню медичних послуг; допомога у забезпеченні технічними засобами реабілітації, навчання навичкам користування ними; навчання членів сім’ї догляду; допомога у веденні домашнього господарства (закупівля і доставка продуктів харчування, ліків та інших товарів, приготування їжі, косметичне прибирання); представництво інтересів; психологічна підтримка особи та членів сім’ї; надання інформації з питань соціального захисту населення; допомога в отриманні безоплатної правової допомоги.

Форма надання: денна (за місцем проживання отримувача соціальної послуги протягом робочого дня)
Термін надання соціальної послуги: послуга може надаватись постійно (ІІІ група рухової активності – 2 рази на тиждень, ІV група рухової активності - 3 рази на тиждень, V група рухової активності - 5 разів на тиждень), періодично (2 рази на місяць), тимчасово (визначений у договорі період).
Соціальні групи:  особи похилого віку, особи з інвалідністю, (які досягли 18-річного віку), що частково втратили здатність до самообслуговування, хворим (з числа осіб працездатного віку на період встановлення їм групи інвалідності, але не більше як чотири місяці).

Умови надання соціальної послуги:
1.    За рахунок бюджетних коштів:
-    особам з інвалідністю І групи;
-    особам, середньомісячний сукупний дохід яких становить менше  двох прожиткових мінімумів для відповідної категорії осіб.
2.    З установленням диференційованої плати, залежно від доходу отримувача соціальних послуг:
-    отримувачам соціальних послуг , середньомісячний сукупний дохід яких перевищує два прожиткові мінімуми, але не перевищує чотири прожиткові мінімуми для відповідної категорії осіб.
3.    За рахунок отримувача соціальних послуг або третіх осіб:
-    отримувачам соціальних послуг, середньомісячний сукупний дохід яких перевищує чотири прожиткові мінімуми для відповідної категорії осіб;
-    понад обсяги, визначені державним стандартом соціальних послуг.

Документи, потрібні для отримання послуги:
-  заява про надання соціальних послуг громадян.
-  медичний висновок про нездатність до самообслуговування.
- інформаційна довідка про відсутність (наявність) договору довічного утримання.
-  копія довідки про встановлення групи інвалідності (за наявності).
-  довідка про склад сім’ї.
-  копія пенсійного посвідчення.
-  копія паспорта, ідентифікаційного номеру.
-  довідка про доходи, земельний пай.
-  згода на обробку та збір персональних даних.

Правові підстави для надання соціальної послуги: закон України «Про соціальні послуги» від 17.01.2019р., наказ Міністерства соціальної політики України від 29.01.2016 р. № 58 «Про затвердження Державного стандарту паліативного догляду», постанова Кабінету Міністрів України «Деякі питання діяльності  центрів надання соціальних послуг» від 03.03.2020р. № 177, постанова Кабінету Міністрів України «Про організацію надання соціальних послуг» № 587 від 01.06.2020р.,  Положення про Центр надання соціальних послуг Щербанівської сільської ради Полтавського району Полтавської області та Положення про відділення соціальної допомоги вдома.

Підстави для відмови в наданні послуги:
-  необхідність цілодобового стороннього догляду громадян;
- поліпшення стану здоров’я, виходу із складних життєвих обставин, в результаті чого громадянин втрачає потребу в соціальному обслуговуванні;
- виявлення у громадянина, якого безоплатно обслуговує центр, працездатних рідних, або осіб, які відповідно до законодавства повинні забезпечити йому догляд і допомогу, або осіб, з якими укладено договір довічного утримання;
- направлення громадянина до будинку інтернату для громадян похилого віку та інших закладів постійного проживання;
- зміна місця проживання/перебування (за межами адміністративно-територіальної одиниці, на яку поширюються повноваження територіального центру);
- грубого, принизливого ставлення громадянина до соціальних робітників та інших працівників територіального центру;
- порушення громадського порядку (сварки, бійки, тощо), систематичне перебування у стані алкогольного, наркотичного сп’яніння;
- виявлення медичних протипоказань для соціального обслуговування;
- відмова отримувача соціальних послуг від отримання послуг;
- у разі смерті отримувача соціальних послуг.