Інформаційна картка соціальної послуги: соціальна адаптація

Дата: 24.06.2021 10:25

Назва послуги: соціальна адаптація.
Зміст послуги – допомога в аналізі життєвої ситуації, визначення основних проблем, шляхів їх вирішення, складання плану виходу із складної життєвої ситуації, залучення отримувача до вирішення власної складної життєвої ситуації;надання інформації з питань соціального захисту населення; представництво інтересів; корекція психологічного стану та поведінки в повсякденному житті; навчання, формування та розвиток соціальних навичок, умінь соціальної компетенції; участь в організації груп самодопомоги;допомогу в зміцненні /відновленні родинних і суспільно корисних  зв'язків; участь в клубах за інтересами, клубах активного довголіття, «Університеті третього віку», організація дозвілля.

Форма надання соціальної послуги: Денна.
Термін надання соціальної послуги: Не визначено (за потребою).
Соціальні групи: громадяни похилого віку, особи з інвалідністю (які досягли 18-річного віку), крім осіб з інвалідністю унаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання,  що частково втратили здатність до самообслуговування, діти з інвалідністю, учасники АТО.
Умови надання соціальної послуги: безоплатне соціальне обслуговування.

Документи, потрібні для отримання соціальної послуги:
1.Письмова заява громадян відповідної форми;
2.Медичний висновок про потребу в  соціальній адаптації  та відсутність медичних протипоказань для перебування в колективі.
3.Довідка про склад сім”ї або зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб ( форма №3);
4.Згода на обробку персональних даних;
5.Копія довідки про встановлення групи інвалідності ( за наявності).
6.Копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (для ВПО).
7.Копія посвідчення учасника АТО.

Правові підстави для надання соціальної послуги:
Закон України «Про соціальні послуги», Постанова Кабінету Міністрів України «Про організацію надання соціальних послуг» № 587 від 01.06.2020р. Державний стандарт соціальної послуги «соціальна адаптація», Положення про Центр надання соціальних послуг Щербанівської сільської ради Полтавського району Полтавської області.

Підстави для відмови у наданні соціальної послуги:
- неповний комплект поданих документів;
- наявність інфекційних захворювань, залежність від психоактивних речовин, алкоголю, психічні захворювання, що потребують перебування на спеціальному диспансерному обліку.
- поліпшення стану здоров'я, виходу із складних життєвих обставин, в результаті чого громадянин втрачає потребу в  отриманні соціальних послуг;
 - зміни місця проживання;
- грубого, принизливого ставлення громадянина до обслуговуючого  персоналу, соціальних працівників, соціальних робітників та інших працівників  структурних підрозділів Центру;
- порушення громадського порядку (сварки, бійки тощо);
- систематичного перебування в стані алкогольного, наркотичного сп'яніння.