Пошук

Як отримати Державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям

Дата: 10.02.2020 11:56
Кількість переглядів: 1241

Хто має право на державну соціальну допомогу

 малозабезпеченим сім’ям:

       

       Право на  державну  соціальну  допомогу мають малозабезпечені
сім'ї, які постійно проживають на території України.

       Малозабезпечена сім'я – це сім'я,  яка з поважних або незалежних
від неї причин має  середньомісячний  сукупний  доход  нижчий  від
встановленого рівня забезпечення прожиткового мінімуму (гарантований мінімум) для сім’ї.

Як розраховується розмір допомоги


 
Розмір допомоги визначається як різниця між встановленим рівнем забезпечення прожиткового мінімуму для сім'ї та її середньомісячним сукупним доходом, але не може бути більшим ніж 75 відсотків прожиткового мінімуму для сім'ї.
Розмір допомоги збільшується на кожну дитину віком до 13 років на 250,00 грн., а на кожну дитину віком від 13 до 18 років - на 500 грн.
При цьому, максимальний розмір допомоги з урахуванням збільшення її розміру на кожну дитину, яка входить до складу малозабезпеченої сім’ї, не може перевищувати прожитковий мінімум для сім’ї. 

Рівень забезпечення прожиткового мінімуму (гарантований мінімум) для призначення допомоги становить (грн.):

Категорія осіб
з січня   2020
з липня
 2020
для працездатних осіб - 25 % прожиткового мінімуму для працездатних осіб
525,50
549,25

 
для осіб, які втратили працездатність, та осіб з інвалідністю –у розмірі 100% прожиткового мінімум для осіб які втратили працездатність
1638
1712

 

для дітей 85% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку (з липня 2020 року – 130%):

до 6 років

від 6 до 18 років

від 18 до 23 років (за умови навчання)

 

 

 

1512,15

1885,30

1786,70

 

 

 

2416,70

3013,40

2856,10

    При цьому для дітей рівень забезпечення прожиткового мінімуму збільшується на 10%, а для дітей одиноких матерів, які не перебувають у шлюбі, для дітей, в яких один або обоє батьків є особами з інвалідністю І чи ІІ групи, та дітей з інвалідністю – на 20 %.

 

 

Як визначається середньомісячний сукупний дохід сім’ї

       Середньомісячний сукупний дохід сім’ї розраховується згідно Методики обчислення сукупного доходу сім'ї для всіх видів соціальної допомоги.

       Загальна сума сукупного доходу одержувачів допомоги включає в себе суму всіх доходів кожної особи, яка враховується при наданні допомоги, визначених на підставі наданих документів за останні шість місяців, що передують місяцю звернення за призначенням допомоги.   

     Середньомісячний сукупний дохід усіх осіб, які враховуються при наданні допомоги, провадиться шляхом ділення загальної суми сукупного доходу одержувачів допомоги на 6.

 

Хто входить до складу малозабезпеченої сім’ї

    До складу сім'ї, що звертається за допомогою, включаються: чоловік, дружина; рідні, усиновлені діти цих осіб віком до вісімнадцяти років, а також діти, які навчаються за денною формою навчання до досягнення 23-х років і які не  мають власних сімей; неодружені повнолітні діти, які визнані особами з інвалідністю з дитинства I та II груп або особами з інвалідністю I групи і проживають разом з батьками; непрацездатні батьки чоловіка та дружини, які проживають разом з ними і перебувають на їх утриманні у зв'язку з відсутністю власних доходів; особа, яка проживає разом з одинокою особою з інвалідністю I групи і здійснює догляд за ним; жінка та чоловік, які проживають однією сім'єю, не перебувають у шлюбі, але мають спільних дітей. 
    При цьому до складу сім'ї включаються незалежно від місця проживання (перебування) або реєстрації діти, які навчаються за денною формою навчання у професійно-технічних, вищих навчальних закладах I-IV рівнів акредитації до досягнення 23-х років і не мають власних сімей. 
     До складу сім'ї не включаються особи, які перебувають на повному державному утриманні.
Документи, необхідні для призначення соціальної допомоги:
Для призначення допомоги до управління соціального захисту населення за місцем проживання  подаються такі документи:
  • заява за встановленою формою;
  • документ, що посвідчує особу уповноваженого представника сім'ї;
  • декларацію про доходи та майно (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім'ї);
  • довідку про наявність та розмір земельної частки (паю).
Допомога призначається на шість місяців з місяця звернення.

 

 

 

Умови, за яких державна соціальна допомога

малозабезпеченим сім’ям  не призначається:

 

  • працездатні  члени  малозабезпеченої  сім'ї  не  працюють, не служать, не вчаться за денною формою навчання у закладах загальної середньої,  професійної  (професійно-технічної)  та  вищої  освіти протягом   трьох   місяців,   що  передують  місяцю  звернення  за призначенням  державної  соціальної  допомоги  (крім  осіб,  які в установленому  порядку  визнані  безробітними  та  за  інформацією центрів  зайнятості не порушують законодавство про зайнятість щодо сприяння своєму  працевлаштуванню; осіб, які доглядають за дітьми до  досягнення  ними трирічного віку або за дітьми, які потребують догляду   протягом   часу,   визначеного   у   медичному  висновку лікарсько-консультативної комісії, але не більше ніж до досягнення ними   шестирічного  віку;  осіб,  які  доглядають  за  особами  з інвалідністю  I групи або дітьми з інвалідністю віком до 18 років, за особами з інвалідністю II групи внаслідок психічного розладу, а також  за особами, які досягли 80-річного віку; фізичних осіб, які надають  соціальні  послуги);

 

  • з’ясовано, що малозабезпечена сім’я має додаткові джерела для існування, а також хто-небудь із її складу протягом 12 місяців перед зверненням за наданням державної соціальної допомоги здійснив покупку або оплатив послуги на суму яка на час звернення перевищує 10- кратну величину прожиткового мінімуму для сім`ї;

 

  • у власності чи володінні малозабезпеченої сім`ї є друга квартира (будинок) за умови, що загальна площа житла перевищує 21 квадратний метр на одного члена сім`ї та додатково 10,5 квадратних метра на сім`ю, чи більше одного автомобіля, транспортного засобу (механізму).

За наявності таких обставин, допомога може бути призначена на підставі рішень райдержадміністрацій, виконкомів міських і районних у містах рад або утворених ними комісій у разі, якщо:

-у складі сім’ї є особа з інвалідністю;

-у сім’ї виховуються троє та більше дітей до 18 років (у разі навчання за денною формою навчання до 23 років);

- неможливість отримати будь-яких джерел для існування пов’язана з тривалою хворобою одного та/або кількох членів сім’ї.

    

  Рішення про призначення державної соціальної допомоги у таких випадках приймається на підставі обстеження матеріально-побутових умов проживання сім'ї, яка звернулася за призначенням такої допомоги.


« повернутися до розділу «Важлива інформація»

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь