Пошук

Сімейний патронат в Україні - навіщо це потрібно громаді

Дата: 30.07.2019 11:33
Кількість переглядів: 808

Фото без опису

 

Чужих дітей не буває! Згідно ст. 252 Сімейного кодексу України, патронат над дитиною - це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

"На сьогодні соціальна програма щодо дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, передбачає декілька форм влаштування. А саме: усиновлення, опіка і піклування, прийомна сім’я, дитячі будинки сімейного типу, малі групові будиночки та патронат. У Щербанівській ОТГ лише одна прийомна родина, де живе одна дитина”, - говорить Світлана Мельник, заступник сільського голови.

До цього часу в критичних ситуацій держава відправляла дитину в інтернат. Для домашньої дитини – це шок і травма на все життя. Патронат – соціальна послуга, яка вирізняється тим, що дитина цілодобово, впродовж трьох-шістьох місяців, перебуває під опікою вихователя. Тобто, поки біологічна родина не може турбуватися за свою дитину, нею опікується вихователь.

Ірина Буренко, директор Полтавського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді, зазначає: "Я б дуже хотіла, щоб в кожній громаді був фахівець, який відповідає за соціальний напрямок і допомагає нашому центру. Бо профілактика, своєчасне реагування на ті чи інші ситуації допомагає запобіганню кризових ситуацій та потраплянню дітей в інтернатні заклади”.

Патронатними вихователями можуть бути громадяни України, які перебувають у зареєстрованому шлюбі та мають досвід виховання дітей у сім'ї (окрім осіб зазначених у статті 212 Сімейного кодексу України). Вони отримуватимуть щомісячну соціальну виплату, в розмірі п'яти прожиткових мінімумів (станом на 1 липня 2019 року це понад 9 680 грн) та по два прожиткових мінімуму на кожну влаштовану дитину (понад 3872 грн на кожну дитину).

“Дійсно існує проблема створення патронатних сімей у нашій громаді. Перш за все - низький рівень поінформованості мешканців. Ми готові допомагати усім сторонам: і дітям, і біологічним родинам, і патронатним сім’ям”, - коментує Олена Каменцева, начальник відділу сім’ї, молоді, спорту та культури виконавчого комітету Щербанівської сільської ради.

Якщо у вас є бажання виховувати сиріт та позбавлених батьківського піклування дітей, звертайтеся до Полтавського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді у Полтаві за адресою вул. Шевченка, 7, або телефонами (0532) 565040 та (099) 163-10-23 чи (067) 107-86-46. Або до відділу сім’ї, молоді, спорту та культури виконавчого комітету Щербанівської сільської ради за адресою с. Щербані, вул. Центральна, 2 або телефоном (098) 830-59-44.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь