Роз'яснення щодо мобілізації

Дата: 29.12.2023 10:38

З метою реалізації повноважень, визначених статтею 13 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», зокрема щодо забезпечення законності при реалізації заходів з мобілізації на території Полтавського району та на виконання Протоколу Nº 2 від 26.12.2023 року оперативної наради при начальнику Полтавської районної військової адміністрації щодо посилення заходів загальної мобілізації людських і транспортних ресурсів на території Полтавського району, Полтавська районна військова адміністрація повідомляє наступне.

Статтею 36 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» визначено повноваження виконавчих органів сільських, селищних, міських рад в галузі
оборонної роботи. Так, пункт перший статті 36 передбачає сприяння організації призову громадян на військову службу за призовом осіб офіцерського складу, строкову військову та альтернативну (невійськову) службу, а також їх мобілізації, підготовці молоді до служби в Збройних Силах України, організації навчальних (перевірочних) та спеціальних військових зборів; забезпечення доведення до підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, а також населення наказу військового комісара про оголошення мобілізації.

Спосіб реалізації вищезазначених повноважень визначено Постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 р. Nº 1487 «Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобовʼязаних та резервістів» (далі - Порядок). Абзацом пʼятим пункту 34 Порядку встановлено, що з метою ведення персонального військового обліку державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації здійснюють оповіщення на вимогу районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки військовозобовʼязаних та резервістів про їх виклик до відповідних районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки і забезпечують їх своєчасного прибуття.

Окрім того, пунктом 47 Порядку, визначено, що у разі отримання розпоряджень районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, щодо оповіщення призовників, військовозобовʼязаних та резервістів про їх виклик до районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, підрозділів Служби зовнішньої розвідки керівники (голови) державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій зобовʼязані:
- видати наказ (розпорядження) про оповіщення призовників, військовозобовʼязаних та резервістів, довести його до відома таких осіб під особистий підпис у частині, що стосується їх прибуття до відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, у визначені ним строки, та надіслати копію наказу (розпорядження) у триденний строк до відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки;

- вручити призовникам, військовозобовʼязаним та резервістам повістки про явку за викликом до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, органу СБУ, підрозділу Служби зовнішньої розвідки (за наявністю);

- письмово повідомити з наданням витягів з наказів (розпоряджень) відповідним районним (міським) територіальним центрам комплектування та
соціальної підтримки, про осіб з числа призовників, військовозобовʼязаних та резервістів, які тимчасово непрацездатні, перебувають у відпустці або у відрядженні;

- забезпечити здійснення контролю за результатами оповіщення та прибуттям призовників, військовозобовʼязаних та резервістів до відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Таким чином, у разі надходження до орану місцевого самоврядування відповідного розпорядження районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки щодо оповіщення, та надання повісток, представники орану місцевого самоврядування зобовʼязані вручити вищевказані повістки відповідним особам.