У Щербанівській громаді перейменували вулиці та провулки з метою дерусифікації

Дата: 29.12.2023 14:42

28 грудня 2023 року на засіданні 51 сесії Щербанівської сільської ради депутати підтримали питання перейменування вулиць та провулків, які знаходяться на території громади.

Попередньо над цим питанням працювала комісія з питань підготовки та проведення процедури перейменування вулиць та провулків в населених пунктах Щербанівської сільської територіальної громади. До процесу залучали і мешканців: вони пропонували свої варіанти назв, а пізніше за допомогою онлайн-голосування визначалися з остаточним варіантом.

Вдячні всім, хто долучився до процесу зміни топонімів. Окремо зазначимо важливість вшанування наших Героїв 146 батальйону ТрО. Ми повинні закарбувати пам'ять про них та інших військових для майбутніх поколінь!

Наголошуємо, що змінювати інформацію в документах (прописку в паспорті чи технічні паспорти об'єктів тощо) не потрібно!

Довідково. Зміна топонімів відбулась відповідно до:

- п. 1 ст. 37, 52, 59 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні»;

- ЗУ «Про засудження комуністичної

та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки»;

- ЗУ «Про присвоєння юридичним особам та об'єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дав історичних подій»;

- ЗУ “Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії”;

- та у зв’язку зі збройною агресією російської федерації та з метою дерусифікації, що виявляється в перейменуванні топонімів, названих на честь російських державних та культурних діячів, або таких, що є росіянізмами.