Патронатна сім’я – новітня форма сімейного виховання в Україні

Дата: 29.09.2023 14:21

З метою забезпечення захисту прав дітей, які через складні життєві обставини тимчасово не можуть проживати разом з батьками, надання їм та їхнім сім’ям послуг, спрямованих на повернення в рідні сім’ї відповідно до найкращих інтересів дітей Борщівською міською радою проводиться інформаційно-просвітницька робота щодо пошуку кандидатів у патронатні вихователі.

Адже на сьогодні патронатні сім’ї є вагомою альтернативою дитячим притулкам, інтернатам та сприяють захисту прав дитини і щонайперше – на виховання у родинному середовищі.Патронат над дитиною – це професійна комплексна послуга, що передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини, яка опинилася у складних життєвих обставинах, потребує захисту.

За надання послуги патронатний вихователь щомісяця отримує:

• грошове забезпечення в розмірі 5-ти прожиткових мінімумів для працездатних осіб;
• при влаштуванні 2-х і більше дітей, віком до 1 року, неповнолітньої вагітної, дитини з ВІЛ, грошове забезпечення збільшується на 10% за кожну дитину та категорію, але сумарно не перевищує 50%;
• соціальну допомогу на утримання та виховання дитини в розмірі 2-х прожиткових мінімумів відповідно до віку дитини;
• сплату єдиного внеску за загальнообов’язкове державне соціальне страхування за патронатного вихователя.

За додатковою інформацією про сімейний патронат, роль та функції батьків у патронаті звертайтеся в Центр надання соціальних послуг Щербанівської сільської ради за адресою: м. Полтава, вул. Шевченка, 7, а також за тел.:  0990090850.