Пошук

Зміни до порядку призначення виплат на проживання для внутрішньо переміщених осіб

Дата: 10.08.2023 12:56
Кількість переглядів: 87

11 липня 2023 року Кабінетом Міністрів України було прийнято постанову «Деякі питання підтримки внутрішньо переміщених осіб», якою внесено зміни до порядку призначення виплат на проживання для внутрішньо переміщених осіб.

Цими змінами, передбачено що для всіх внутрішньо переміщених осіб, які отримують допомогу зараз, з 1 серпня 2023 року буде автоматично подовжено виплату допомоги ще на 6 місяців, до кінця січня 2024 року, у визначеному розмірі для осіб з інвалідністю та дітей – 3 тис. грн та для інших осіб – 2 тис. грн.

Крім того, виплати не продовжуватимуться особам, які:

 - перебувають за кордоном понад 30 календарних днів поспіль без обґрунтованих причин, що підтверджуються документально (обґрунтованими вважаються причини, коли людина була у службовому відрядженні чи на стажуванні, перебувала на лікуванні або реабілітації, доглядала за хворою дитиною, оздоровлювала дитину та ін.);

- повернулися до покинутого місця проживання;

- особам, які відбувають покарання в місцях позбавлення волі або були засуджені за колабораціонізм;

- придбали новий транспортний засіб (з року випуску якого минуло менше 5 років), крім авто, які були придбані волонтерами та передані на потреби оборони країни;

- придбали земельну ділянку, квартиру, будинок на суму понад 100 тис. грн.;

- мають на депозитному банківському рахунку кошти у загальній сумі понад 100 тис. грн.;

- придбали іноземну валюту, а також банківських металів на загальну суму понад 100 тис. грн.;

- мають у власності житло, що розташоване на інших територіях ніж тих, де ведуться активні (можливі) бойові дії або які є окупованими, площею понад 13,65 кв. м на одного члена сім’ї;

- протягом 3 місяців перед зверненням член родини здійснив суттєві витрати чи оплатив послуги на суму від 100 тис. гривень одним платежем.

Звертаємо увагу, що надано можливість отримувати допомогу внутрішньо переміщеним особам, у яких народились діти після переміщення.  Виплати будуть надаватись, якщо зареєстроване місце проживання дітей, які народились у ВПО після переміщення, співпадає з місцем задекларованого місця проживання їхніх батьків (місця, куди переїхали ВПО).

Полтавське бюро правової допомоги № 2 інформує, якщо родина ВПО, які вперше звернуться після 1 серпня 2023 року за отриманням допомоги, виплати можуть бути призначені на 6-місячний період, якщо в родині є:

  • діти з інвалідністю;
  • особи, які доглядають за особою з інвалідністю;
  • пенсіонер;
  • особи, які мають трьох і більше дітей віком до 18 років;
  • неповнолітні та малолітні діти, які прибули без супроводу законного представника;
  • якщо сукупний дохід на одного члена сім'ї не перевищує 4 прожиткових мінімумів.

Допомога виплачуватиметься щомісячно одному з членів сім’ї з розрахунку на кожного члена сім'ї:

  • для осіб з інвалідністю та дітей ‒ 3 тис. гривень;
  • для інших осіб ‒ 2 тис. гривень.

Наголошуємо, що відтепер громадяни зможуть дистанційно відмовитись від статусу внутрішньо переміщеної особи, не звертаючись особисто до органів соцзахисту.

У разі виникнення питань правового характеру, звертайтеся до фахівців Полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги: м. Полтава, вул. Європейська, 37/40 або до найближчого бюро правової допомоги.

Цілодобово функціонує єдиний телефонний номер системи правової допомоги – 0 800 213 103 (дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні).

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь