20 червня – Всесвітній день біженців

Дата: 20.06.2023 08:09

Ще в 2014 році в Україні сотні тисяч людей змушені були покинуті свої домівки у зв’язку з російською окупацією Криму та деяких районів Донецької та Луганської областей. А в 2022, після повномасштабного вторгнення росії в Україну, не менше 7 млн українців стали біженцями, отримавши притулок в багатьох європейських країнах, США, Канаді тощо.

Цей день має за мету привернення уваги суспільства до труднощів людей, котрі змушені тікати з Батьківщини через конфлікти або/та низький рівень життя; наголошення на силі характеру біженців; залучення людства до співчуття та покращення їхнього перебування на чужій території.

Всесвітній день біженців – це нагода викликати у громадськості співчуття та розуміння їхньої біди та визнати їхню стійкість у відбудові свого життя.