Посилення спільнот ВПО в центральних та західних областях України

Дата: 17.04.2023 15:01

З 2015 року робота спеціалістів КримSOS із розвитку громад була спрямована у трьох напрямах:

Організація навчання:
– тренінги та вебінари;

– індивідуальні курси для членів громад з різних тем інституційного розвитку та соціальної роботи організації;

– менторська програма – унікальні ініціатива, що допомагає громадам розвивати бренд організації, продумати стратегію, створити своє соціальне підприємство, налагодити систему фандрейзингу й так далі.

Обмін досвідом
– індивідуальний візит однієї організації до іншої;

– навчальні тури – групові візити, збори приблизно 15 представників ініціатив та місцевих активістів;

– ініціатива “Експерти спільнот” – учасники проєкту надають одне одному допомогу в проведенні майстер-класів, налагодження співпраці з місцевою владою, організації гуманітарної допомоги та інших питаннях, у яких вони найкраще розуміються.

Консультації, пов’язані не тільки з проєктною роботою – від допомоги у заповненні грантової заявки до організації заходу в ZOOM.
З 1 червня 2022 року в КримSOS запрацювала ініціатива, спрямована на посилення допомоги для внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Вона поширилася на 15 областей: Вінницьку, Полтавську, Сумську, Черкаську, Тернопільську, Львівську, Івано-Франківську, Закарпатську, Рівненську, Чернігівську, Хмельницьку, Житомирську, Київську, Волинську та Чернівецьку.

У цих регіонах:

– залучили 15 регіональних координаторів з питань внутрішньо переміщених осіб;

– щотижня проводили моніторинги у місцях компактного проживання (МКП) вимушених переселенців. За рік у 67 МКП були покращені умови перебування;

– спрямували 2,4 мільйона гривень на компенсацію паливних матеріалів гуманітарних вантажів;

– з листопада залучили 39 фасилітаторів у регіонах для виявлення ризиків щодо захисту внутрішньо переміщених осіб (ВПО).

На початку 2023 року 132 громадські організації та ініціативні групи долучилися до проєкту КримSOS із підтримки спільнот.