До уваги сільськогосподарських товаровиробників

Дата: 08.11.2022 09:35

Інформуємо про те, що внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України, сільськогосподарські товаровиробники, які є платниками єдиного податку четвертої групи, можуть втратити її у наступному році.

Причинами можливої втрати сільськогосподарськими товаровиробниками статусу платника єдиного податку четвертої групи у наступному податковому (звітному) періоді можуть стати:

Розв’язана Російською Федерацією військова агресія проти України;

Втрата та/або часткова втрата сільськогосподарськими товаровиробниками земельних ділянок відповідного призначення та посівів сільськогосподарських культур, які опинились на окупованій території;

Неможливість своєчасно подати сільгосптоваровиробником до контролюючих органів необхідні звітні документи;

Неможливість здійснювати розрахунки за відвантажені товари (виконані роботи, надані послуги) виключно в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій).

Оскільки, відповідно до пц. 298.8.1 ст. 298 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі — ПКУ) для переходу на спрощену систему оподаткування або щорічного підтвердження статусу платника єдиного податку сільськогосподарські товаровиробники повинні подати не пізніше 20 лютого поточного року до місцевих органів ДПС певний перелік документів, сільськогосподарським товаровиробникам, у разі можливої втрати статусу платника єдиного податку четвертої групи у наступному податковому (звітному) сільськогосподарськими товаровиробниками, необхідно:

Отримати від:

Торгово - промислової палати України, або її уповноважених регіональних торгово-промислових палат засвідчення (сертифікат)

форс-мажорних обставин (оЬставин непереборної сили) у звязку із військовою агресією Російської Федерації проти України;

Звернутись до обласної (районної) ради з клопотанням про включення сільськогосподарського товаровиробника до переліку суб’єктів господарювання, що постраждали внаслідок обставин непереборної сили у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України;

Отримати від обласної (районної) ради рішення про включення сільськогосподарського товаровиробника до переліку суб’єктів господарювання, що постраждали внаслідок обставин непереборної сили у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України.

Рішення обласної (районної) ради, яке надано суб’єкту господарювання, що постраждав внаслідок обставин непереборної сили у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України та сертифікат Торгово- промислової палати України, або її уповноважених регіональних торгово- промислових палат надати до місцевих органів Державної податкової служби України для врахування при встановленні сільськогосподарському товаровиробнику статусу платника єдиного податку четвертої групи у наступному податковому (звітному) періоді.

Також у зв’язку з численними зверненнями підприємств (фермерських господарств) щодо пропозицій укласти договір з Міністерством аграрної політики та продовольства України на предмет фінансової підтримки (допомоги) суб’єктам господарювання на конкурсних засадах на безповоротній основі, інформуємо про наступне.