Чи потрібні направлення під час воєнного стану?

  • 996

Українці, які були змушені змінити місце проживання, можуть отримати первинну медичну допомогу:

  •  за місцем фактичного перебування; 
  •  без декларацій та направлень; 
  •  у будь-якій лікарні, якщо вона здатна забезпечити необхідне лікування. 

Нагадуємо, що первинну меддопомогу надають сімейні лікарі, терапевти та педіатри. Проте для того, щоб отримати вузькоспеціалізовану допомогу, направлення, як і раніше, є необхідним.

Хто може виписувати направлення?
Виписувати направлення можуть всі лікарі в медичній системі, від сімейних до високоспеціалізованих, коли вважають за потрібне залучення до лікування фахівця іншої спеціалізації, додаткові обстеження, процедури, госпіталізацію. Термін дії направлення – рік. Проте пацієнту краще дотримуватись рекомендацій лікаря щодо термінів проходження обстеження чи отримання консультації спеціаліста, на які направлено пацієнта. 

У направленні не зазначається заклад чи лікар, до якого направляють пацієнта, зазначається код послуги та інформація про заклад і лікаря, який створив направлення. Місце отримання послуги пацієнт може обрати самостійно у будь-якій лікарні, яка має контракт з НСЗУ і може надати відповідні медичні послуги.

Виняток: якщо пацієнта переводять на рівні «стаціонар-стаціонар» — заклад зазначається.
Нагадуємо, що для того, щоб забезпечити доступ пацієнтів до медичних послуг, під час війни діють як електронні, так і паперові направлення.

Дізнатися, в яких саме закладах можна безоплатно отримати потрібну консультацію або пройти додаткову діагностику, можна за номером 16-77 (контакт-центр НСЗУ).