Всі малозабезпечені особи з інвалідністю, діти з інвалідністю та непрацюючі малозабезпечені особи, які отримують пенсію мають право на одноразову матеріальну допомогу з державного бюджету

Дата: 24.01.2022 08:50

Відповідно до Порядку виплати одноразової матеріальної допомоги непрацюючим малозабезпеченим особам, особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 квітня 2017 р. № 256 надається одноразова матеріальна допомога у разі тривалої хвороби, смерті близьких родичів (одного з подружжя, батьків, дітей), стихійного лиха та інших особливих обставин особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю та непрацюючим малозабезпеченим особам, які отримують пенсію та/або державну соціальну допомогу відповідно до Законів України “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю” і “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю”, якщо розмір таких виплат у місяці, що передує місяцю звернення, не перевищує двох прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність (станом на 01.01.2022р. сума доходу не повинна перевищувати 3868грн).

Документи, які необхідно зібрати для подання заяви:

Для непрацюючих малозабезпечених осіб (пенсіонерів):

ксерокопію паспорта;

ксерокопію довідки про присвоєння реєстраційного номер;

ксерокопію пенсійного посвідчення або посвідчення отримувача державної соціальної допомоги;

акт депутата умов проживання та необхідності в наданні матеріальної допомоги (оригінал);

довідка ЛКК

реквізити з банку.

Для осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю:

ксерокопію паспорта та/або свідоцтва про народження дитини з інвалідністю (у разі потреби – ксерокопію паспорта законного представника та документа, що підтверджує його повноваження);

ксерокопію довідки про присвоєння реєстраційного номера;

ксерокопію висновку медико-соціальної експертної комісії про встановлення інвалідності;

ксерокопію довідки лікувально-консультативної комісії лікувально-профілактичного закладу;

акт депутата умов проживання та необхідності в наданні матеріальної допомоги;

реквізити з банку.

Телефон для інформації:

0997233625 відділ соціального захисту населення Щербанівської сільської ради,

(0532) 500735 відділ, який приймає заяви та рішення по наданню матеріальної допомоги управління соціального захисту населення Полтавської райдержадміністрації.

Зразки заяв:

завантажити файл