Пошук

Надання послуг психологічної реабілітації учасникам антитерористичної операції/операції об’єднаних сил, постраждалим учасникам Революції Гідності

Дата: 24.01.2022 08:49
Кількість переглядів: 454

 

Фото без опису

З моменту набуття статусу учасника бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, учасника АТО/ООС, постраждалого учасника Революції Гідності (далі – отримувач послуг) особа отримує право на отримання послуги з безоплатної психологічної реабілітації. 

До отримувачів  послуг  також належать :

дружина (чоловік) учасника бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, учасника АТО/ООС, постраждалого учасника Революції Гідності;

повнолітні члени сімей  осіб, які загинули або померли внаслідок поранень, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних під час участі в АТО/ООС чи подіями пов’язаним з Революцією  Гідності.

Психологічна реабілітація це:

Комплекс заходів, що здійснюються з метою збереження, відновлення або компенсації порушених психічних функцій, якостей, особистого та соціального статусу особи, сприяння психосоціальній адаптації до зміненої життєвої ситуації, осмислення досвіду, отриманого в екстремальній ситуації, та застосування його в житті.

Психологічна  реабілітація передбачає надання послуг :

- з психологічної діагностики, консультування;

- з психологічної просвіти, підтримки, супроводження;

-з психотерапії, декомпресії, сімейного консультування

 

Перелік суб’єктів надання послуг із психологічної реабілітації, які відповідають вимогам, формується Мінветеранів і включається до Реєстру постачальників послуг з психологічної реабілітації для ветеранів і членів їх  сімей (далі-Реєстр) та оприлюднюється офіційному веб-сайті міністерства.

 

Перелік документів для отримання послуг психологічної реабілітації: 

- заява в якій зазначається обраний з Реєстру суб’єкт надання послуг психологічної реабілітації;

- копія паспорта;

- копія документа, що засвідчує реєстрацію фізичної особи у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків;

-копія посвідчення;

- копія документа, що підтверджує безпосереднє залучення до виконання завдань АТО/ООС;

-  копія свідоцтва про шлюб (для членів сім’ї - дружини/чоловіка); 

-  копія посвідчення постраждалого учасника Революції Гідності;

- копія посвідчення члена сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни.

Заява та документи подаються за місцем реєстрації або  за місцем фактичного проживання (перебування) отримувача послуг.

З 01.01.2022 року документи приймаються

відділом соціального захисту населення Щербанівської сільської ради та передаються до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення районних державних адміністрацій;

управліннями соціального захисту населення міст обласного значення;

управліннями соціального захисту населення районних державних адміністрацій -  лише у разі надіслання їх поштою або в електронній формі  через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики.

Звертаємо увагу, що для отримання послуг з психологічної реабілітації жодних документів в медичних установах оформлювати не потрібно.

Організацію направлення отримувачів послуг на психологічну реабілітацію здійснюють територіальні  управління соціального захисту населення.

Проведення заходів із психологічної реабілітації  здійснюється безоплатно, за рахунок коштів державного бюджету, шляхом безготівкового перерахування коштів суб’єкту надання послуг із психологічної реабілітації за фактично надані  послуги в тому числі  проживання та харчування, відповідно до укладених  тристоронніх договорів та  актів  наданих послуг.

Гранична вартість послуг із психологічної реабілітації щороку визначається Мінветеранів.

Після укладення договору отримувач послуг отримує направлення на психологічну реабілітацію.

Послуги із психологічної реабілітації можуть надаватися в індивідуальній та груповій формі, очно або дистанційно. Форму, вид та обсяг психологічної реабілітації обирає отримувач послуг.

Послуги із психологічної реабілітації можуть надаватися короткостроково, періодично та довгостроково відповідно до Індивідуального плану реабілітації.

Строки надання послуг із психологічної реабілітації визначаються індивідуально для кожного отримувача послуг з урахуванням його потреб.

 Тривалість курсу психологічної реабілітації в стаціонарних умовах не перевищує 18 днів.

Крім того, в рамках державної програми, управліннями соціального захисту населення отримувачам послуг  проводиться відшкодування вартості проїзду до реабілітаційних установ для проходження психологічної реабілітації та назад.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь