Про соціально-педагогічну послугу «Університет третього віку»

Дата: 28.12.2021 09:01

«Університет третього віку» денного відділення Центру надання соціальних послуг Щербанівської сільської ради Полтавського району (далі - Університет третього віку) утворений для надання соціально-педагогічної послуги (далі - послуга), реалізації принципу навчання людей старшого віку впродовж всього життя та підтримки фізичних, психологічних та соціальних здібностей.

Слухачами «Університету третього віку» є  громадяни похилого віку та особи з інвалідністю (які досягли 18-ти річного віку) та мають освіту будь якого рівня і бажання  брати участь в освітніх програмах.

Навчальний процес в «Університеті третього віку» відбувався  згідно затвердженого директором Центру навчального плану на 2021 рік, що забезпечував:

• створення умов та сприяння всебічному розвитку людей похилого віку;

• реінтеграцію людей похилого віку в активне життя суспільства;

• надання допомоги людям похилого віку в адаптації до сучасних умов життя шляхом оволодіння новими знаннями, зокрема щодо:

- процесу старіння та його особливостей;

- сучасних методів збереження здоров’я;

- набуття навичок самодопомоги;

- формування принципів здорового способу життя;

- основи законодавства щодо людей похилого віку та його застосування.

У  2021 році    в рамках «Університету третього віку» проводились навчання на факультетах, факультативах,клубах за інтересами та гуртках, а саме:

- факультет «Основи медицини та здорового способу життя» - 16 слухачів.

- клуб за інтересами «Люби і знай свій рідний край» - 13 слухачів.

- факультатив «Добра господиня» - 11 слухачів.

- клуб «Любителів скандинавської ходи» - 20 осіб.

-  гурток «Умілі руки»  слухачів - 18.

- школа комп’ютерної грамотності – 8 слухачів;

- студія «Берегиня», ансамбль «Червоні маки» - 22 учасника.

- безкоштовно юридичні консультації різного напрямку спрямування у пункті надання безоплатної правової допомоги отримали – 70 осіб.

До проведення занять в «Університеті третього віку» залучалися медичні працівники КНП «Центру первинної медичної допомоги об’єднаних територіальних громад Мачухівської сільської ради Полтавського району», соціальні працівники Центру, волонтери-Полтавської обласної наукової бібліотеки ім. Котляревського, Полтавської обласної Спілки екскурсоводів, Полтавської обласної організації Товариства Червоного Хреста,  Полтавського інституту економіки і права (кафедра соціальної роботи), Полтавської філії суспільної служби України, благодійної організації «Світло надії», благодійної організації «Карітас Полтава», Полтавської обласної організації осіб з інвалідністю ВОІ СОІУ.

Слухачі «Університету ІІІ віку» отримали Сертифікати про його завершення навчання, посмакували солодощами та зігрілися  духмяним чаєм.

Запрошуємо на наступний навчальний рік в «Університет ІІІ віку» на навчання з березня місяця 2022 року.

Директор  Центру

Тамара БІЛОБРОВА