Учні старших класів Щербанівської громади пройшли курс навчання з військової підготовки

  • 496

 

23 листопада 2021 року у Щербанівському ліцеї відбулися одноденні військові збори для учнів 10-11 класів за курсом “Захист України”. Захід відбувся відповідно до Обласної програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2021-2025 рр., Комплексної програми Щербанівської сільської ради “Опікуємося освітою” та КЗ “Полтавський обласний центр національно-патріотичного виховання, туризму і краєзнавства учнівської молоді Полтавської обласної ради”.

Ще влітку за ініціативою Сергія Бульбахи, депутата Полтавської обласної ради, було внесено зміни до програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді. Це дало можливість максимально долучити до таких практичних занять 100% кількість учнів-старшокласників закладів освіти Полтавщини.

“Все почалося з того, що у багатьох громадах відсутні навчальна зброя та кваліфіковані вчителі з курсу “Захист України”. З початку навчального року такі заходи відбулися у 12 громадах області. Займаються з дітьми інструктори ГО “Вороскол”, більшість з яких учасники російсько-української війни, та КЗ “Полтавський обласний центр національно-патріотичного виховання, туризму і краєзнавства учнівської молоді Полтавської обласної ради”, - зазначив Сергій Володимирович.

Учасників зборів поділили на 4 взводи, де вони займалися на різних локаціях: 

  • поводження та робота зі зброєю;

  • індивідуальне спорядження, розбирання/збирання зброї;

  • домедична допомога;

  • навчання стрільбі з пневматичної зброї.

 

Дмитро Юденко, голова ГО “Вороскол”, запевнив, що подібні заходи необхідні як дітям, так і педагогам:

“Приємно бачити, що учнівська молодь  ставиться до патріотичного виховання з великим зацікавленням. Важливо розуміти, як правильно донести інформацію дітям, щоб у подальшому вони могли використовувати отримані знання на практиці”.

Дякуємо за організацію такого заходу, адже у цей час такі навички корисні усім.