Зустріч з питань добровільного декларування в Полтавській ДПІ

Дата: 23.11.2021 09:25

Нещодавно у Полтавській ДПІ ГУ ДПС у Полтавській області за участю заступника начальника Тетяни Шапаренко проведено зустріч з громадянами щодо одноразового добровільного декларування.    Посадовець проінформувавала громадян, що 21.07.2021 набрали чинності закони України від 15 червня 2021 року № 1539-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету» та № 1542-ІХ «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України у зв’язку із внесенням змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету» (далі – Закон № 1542). Зазначила, що Закон № 1539 створює стимули для виведення з тіні доходів, прихованих від оподаткування, та сприятиме залученню в економіку України додаткових ресурсів, визначає особливості проведення одноразового (спеціального) добровільного декларування активів фізичних осіб, яке відбуватиметься з 01 вересня 2021 року до 01 вересня 2022 року.

Також, Тетяна Шапаренко докладно інформувала учасників про те, хто має право скористатись одноразовим добровільним декларуванням, які активи підлягають декларуванню,  про ставки податку при добровільному декларуванні та терміни подачі декларації.  В ході зустрічі громадяни отримали вичерпні відповіді на свої запитання.

Полтавська ДПІ Головного управління ДПС у Полтавській області