Листки непрацездатності з причини “вагітність та пологи” видаються лікарями закладів охорони здоров’я лише в паперовому вигляді

  • 611

Станом на 19 серпня 2021 року лікарями 60 закладів охорони здоров’я Полтавської області було автоматично відправлено до Електронного реєстру листків непрацездатності 4 160 медичних висновків про тимчасову непрацездатність пацієнтів.

Готовим до сплати е-лікарняний стає на наступний день після дати завершення тимчасової непрацездатності працівника, статус е-лікарняного автоматично змінюється в кабінеті страхувальника.

Із цього моменту роботодавець повинен протягом 10 календарних днів призначити працівнику матеріальне забезпечення та, якщо тривалість лікарняного перевищує 5 робочих днів або він підлягає оплаті за рахунок коштів Фонду соціального страхування України з першого дня, упродовж 5 робочих днів після призначення подати до відповідного відділення робочого органу виконавчої дирекції ФССУ заяву-розрахунок для фінансування допомоги по тимчасовій непрацездатності.

Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області звертає увагу лікарів закладів охорони здоров’я, що відповідно до п. 13 наказу Міністерства охорони здоров’я України від 01.06.2021 № 1066 “Деякі питання формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність та проведення їхньої перевірки” на період перехідної моделі  в разі вагітності та пологів необхідно видавати паперовий листок непрацездатності. Формування медичних висновків і створення е-лікарняних з цієї причини непрацездатності під час перехідного періоду не передбачено.