Щербанівська ОТГ надіслала лист до Кабміну з позицією щодо підвищення тарифів

  • 387

Наразі Україна знаходиться в складному становищі: тривалий карантин болюче вдарив по населенню країни та багатьом галузям. Крім зростання безробіття, збідніння українців, продовжується падіння економіки та зростає соціальна напруга. 

Додатковим тиском на населення країни, зокрема Щербанівської громади, є постійне підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги. Мешканці ОТГ вкрай стурбовані таким станом речей. У відповідь на очікування підтримки та допомоги від влади у такий складний час, люди отримали безвихідну скрутну ситуацію. 

На території сільради знаходиться комунальне підприємство, яке є дотаційним. Підвищення тарифів на теплопостачання та транспортування газу призведе до зростання сум в платіжках за опалення. В обслуговуванні місцевого ЖЕКу знаходяться житлові масиви, в яких проживають більше 50% пенсіонерів. Їх доходи не перевищують прогнозовані суми в платіжках за комунальні послуги. Відповідно, сплачувати їх вони просто не мають можливості. У складному становищі опинилась і решта сімей, які ледь зводять кінці з кінцями.

Виконавчий комітет Щербанівської сільської ради висловлює стурбованість щодо зростання в 2021 році ціни на природний газ, електроенергію, тарифів на водопостачання та водовідведення для споживачів, підвищення тарифів за розподіл (доставку) природного газу для газорозподільних компаній. 

Про це говорили вчора на попередньому засіданні постійних депутатських комісій, а саме: з питань планування бюджету, фінансів, промисловості та з питань ЖКГ, побутового і торгівельного обслуговування, транспорту, зв'язку, будівництва. Сьогодні вже направили лист до Кабінету Міністрів України. У якому просимо:

- переглянути прийняті рішення та вжити всіх заходів, щоб не допустити підвищення тарифів за розподіл (доставку) природного газу для газорозподільних компаній;

- організувати роботу з соціального захисту, підтримки та допомоги населенню в складних умовах;

- вжити необхідних заходів для недопущення підвищення тарифів на електроенергію;

- не допустити підвищення вартості природного газу для реалізації населенню.