Всесвітня акція «16 днів проти насильства»

Дата: 27.11.2020 10:39

Щорічно з 25 листопада по 10 грудня у регіонах України в рамках Всесвітньої акції «16 днів проти насильства» проводяться  різноманітні заходи, спрямовані на те, щоб привернути увагу суспільства до проблем насильства в сім’ї, торгівлі людьми, захисту прав дітей, жінок та інше.

Дати початку та завершення Кампанії вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

Шістнадцятиденний період кампанії охоплює наступні важливі дати:

25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок

• 1 грудня – Всесвітній  день боротьби зі СНІДом

• 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством

• 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями

• 5 грудня – Міжнародний день волонтера

• 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі

• 9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією

• 10 грудня – Міжнародний день прав людини

Куди звертатися за допомогою, якщо стали жертвою домашнього насильства

• викличте поліцію за номером 102

• зателефонуйте на Національну "гарячу лінію" за номером телефону: 0 800 500 335 або з мобільного 116 123

• якщо ви зазнали фізичного чи сексуального насильства і потребуєте медичної допомоги, одразу звертайтесь до лікарні чи поліклініки. Звідти інформацію передадуть до поліції

• зверніться до центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді. Там фахівці нададуть психологічні консультації

• якщо у сім`ї є діти, які стали жертвами насильства або були його свідками, тоді слід звернутися до служби у справах дітей

• надати тимчасовий притулок жертвам домашнього насилля або ж допомогти вирішити деякі проблеми можуть громадські організації, наприклад, "Ла Страда Україна". Зокрема, посприяти з одягом для дитини, їжею, ліками.

• отримати безкоштовну юридичну допомогу можна в Центрах безоплатної правової допомоги. Юристи можуть допомогти із розлученням та захистом майнових прав