Пошук

У Щербанівській ОТГ вчилися залучати жителів до розвитку громади

Дата: 01.09.2019 16:42
Кількість переглядів: 558

 

Як підвищити активність мешканців громади у вирішенні нагальних місцевих проблем? Відповіді на це запитання шукали ГО «Центр UA» спільно з представниками виконкому та активістами Щербанівської ОТГ.

Фото без опису

Проблема поганої залученості жителів до справ, які відбуваються у громаді — системне явище, яке характерне для всієї країни. Його причини такі:

  • необізнаність громадських активістів і посадовців з механізмами взаємодії населення та влади;

  • наявний конфлікт між владою та населенням;

  • відсутність статуту громади, де прописані засади та форми співпраці влади з населенням;

  • пасивність мешканців.

Наслідками такої тенденції є гальмування розвитку, недовіра до місцевої влади, неможливість інвестицій від міжнародних донорів.

— Ця проблема існує скрізь: в Полтаві, Києві, Львові, інших містах. Щось створюється, проєкти втілюються, але, переважно, за ініціативи влади. Населення практично не залучають до цих процесів, тому його вплив на розвиток громади — мінімальний, — зауважила регіональний координатор ГО «Центр UA» в Полтавській області Альона Гончаренко.

Фото без опису

Користуючись досвідом успішних громад як в Україні, так і за кордоном, у ГО «Центр UA» бачать декілька напрямків роботи органів місцевого самоврядування з населенням.

По-перше, це розробка та ухвалення статуту громади. Існує стандартна форма цього документу від Мінрегіону, тому треба лише правильно його прописати. По-друге, важливе налагодження на регулярній основі комунікації між владою та населенням. Це можуть бути громадські слухання, збори, інформаційна діяльність (офіційна сторінка в інтернеті, соцмережі), залучення волонтерів на заходи тощо. По-третє, необхідне навчання для активістів та посадовців щодо плідної взаємодії.

Також дієвою формою співпраці є громадська або молодіжна рада, яка одночасно є генератором нових ідей та пропозицій, яка контролює діяльність виконкому. Допомагають збільшити довіру до влади центри надання адмінпослуг (ЦНАП), завдяки яким швидко вирішуються багато питань.

У ГО «Центр UA» зазначили, що Щербанівська сільрада є відкритою для співпраці з населенням, прагне залучати активних громадян до реалізації проєктів, є дієва комунікація депутатів із мешканцями округів. У свою чергу, представники громади наголосили на важливості консультацій із ГО «Центр UA».

— Зустріч дуже корисна. Думаю, те, що ми сьогодні почули, буде впроваджуватися у громаді. Треба активно залучати до справ молодь, активістів, створювати молодіжну раду. Є багато моментів, які дають інше бачення. Зокрема, важлива активна робота щодо бюджетів участі та подібних механізмів впливу на розвиток громади, — підкреслила начальник відділу у справах сім’ї, молоді, спорту та культури виконкому Щербанівської сільської ради Олена Каменцева.

Фото без опису

Отже, для того, щоб населення активно брало участь у житті громади, необхідно якнайшвидше написати статут, створити молодіжну (або громадську) раду, а також найближчим часом створити ЦНАП, який є ефективним інструментом взаємодії влади і місцевих жителів.

Довідково. ГО «Центр UA» — аналітично-адвокаційний центр та моніторинговий хаб, який з 2009 року працює над вирішенням національних та локальних проблем. Мета: просування ідеї повного циклу публічної політики, що гарантує вищу якість рішень та краще розуміння реформ.


« повернутися до розділу «Новини»

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь