Щербанівська громада — учасник обласного конкурсу "Екологічні ініціативи Полтавської обласної ради"!

Дата: 21.05.2021 08:00

Щорічний конкурс екологічних громадських ініціатив Полтавської обласної ради проводиться в рамках обласної програми «Екологічні ініціативи Полтавської області на 2019 - 2021 роки». Його метою є підвищення екологічної культури населення, вирішення локальних екологічних проблем.

Цього року мешканці Щеранівської громади подали два проєкти, які спрямовані на покращення екологічної ситуації на території сільської ради. Серед них проєкт №49 “Боротьба з амброзією – крок до покращення екологічного комфорту громади” та проєкт №120 “#Зелена_ЩербанівськаГромада”.

Даний конкурс дає можливість залучення коштів у бюджет громади на умовах співфінансування. У 2021 році з обласного бюджету виділено 2 мільйони гривень на реалізацію та втілення екологічних ініціатив у громадах.

Хочемо коротенько познайомити вас із ідеями, за перемогу яких ми будемо боротися з вами разом!

Проєкт №49 “Боротьба з амброзією – крок до покращення екологічного комфорту громади”

Із року в рік мешканці Щербанівської територіальної громади страждають на алергію та супутні захворювання, що виникають внаслідок існування такої небезпечної рослини як амброзія. Крім загрози людському здоров'ю, ця рослина неабияк шкодить екології – амброзія сильно пригнічує культурні рослини та споживає з ґрунту дуже велику кількість поживних речовин.

Проєкт «Боротьба з амброзією – крок для покращення екологічного комфорту громади» включає в себе ряд заходів, які спрямовані на ліквідацію карантинних рослин та створення умов для покращення екологічної ситуації у Щербанівській територіальній громаді.

Відповідно до мети та завдань проєкту, планується закупівля товарів, що допоможуть зменшити розповсюдження амброзії, а саме:

- розчин для боротьби з амброзією;

- вантажні велосипеди для мобільного переміщення територією громади;

- оприскувачі акумуляторні.

Проєкт №120 “#Зелена_ЩербанівськаГромада”

#Зелена_ЩербанівськаГромада” — це екологічна ініціатива громадської організації “Полтава без сміття”, яка полягає у кількох етапах:

1. Модернізації майданчиків для роздільного збору твердих побутових відходів на території громади з супутньою модернізацією стаціонарних контейнерів для роздільного збирання твердих побутових відходів на території Щербанівської громади;

2. Проведенні (з залученням учнів Розсошенської гімназії та Щербанівського ліцею) якісної інформаційно-просвітницької кампанії в громаді через соціальні мережі та шляхом інтерактивних лекцій, консультацій, а саме в — створенні якісного тематичного контенту з подальшим розміщенням у соціальних мережах Фейсбук та Інстаграм/інших можливих онлайн-платформах, — проведенні консультацій для мешканців Щербанівської ОТГ щодо екодружньості, зокрема про правила сортування твердих побутових відходів й важливості сортування загалом

Відео/інші матеріали будуть у вільному доступі в соціальних мережах;

3. Проведенні екологічного конкурсу серед учнів Розсошенської гімназії та Щербанівського ліцею з організованого збирання вторинної сировини (пластик, макулатура, скло) на забруднених територіях. Усі школи-учасниці отримають сертифікати участі та грошові кошти (з можливістю подальшого використання на власний розсуд) за здану вторинну сировину та подарунки. Учасники: школярі молодших та середніх класів Розсошенської гімназії та Щербанівського ліцею. Завдання екологічного конкурсу: формування сталих екологічних звичок серед молоді громади (як найбільш чутливої до інновацій та активної соціальної групи). Поєднання лекторіїв як теоретичного обґрунтування необхідності сортування та реальних практик є дуже важливим, оскільки формує усвідомлені сталі звички. А ще молодь залучатиме до цих практик старше покоління й малечу.

Варто зазначити, що вже цієї п'ятниці розпочнеться голосування за проєкти. Віддати свій голос за проєкт нашої громади може кожен житель Полтавської області до 2 червня 2020 року (включно). Будемо раді вашій підтримці, адже дані ініціативи спрямовані на покращення екологічної ситуації усієї громади!